Perşembe, Temmuz 18

100. yıl dönüme özel video! İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaştı: ‘Yeni bir devrin ilk gününün de heyecanını yaşıyoruz’

İletişim Başkanı Altun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, emsali olmayan bir mücadelenin en şanlı eseri olarak kabul edilen Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın haklı gururunu ve sevincini yaşadığını ifade etti. Dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir azim ve kararlılık, sınırsız bir vatan ve millet sevgisi.

Fahrettin Altun, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da başlattığı kutlu istiklal yürüyüşünü, bundan tam 100 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nın sarsılmaz merkezi Ankara’da Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırdığını belirtti. hiçbir zaman işgal ve tutuklama girişimlerine karşı çıkmamış ve yere diz çökmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğini ilan etmemiştir.

Altun, Türk milletine yönelik her türlü zulmü meşrulaştıran saldırıların, sömürgecilikte kurtuluş ve barışı arayan her türlü fikrin, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte tarihin tozlu raflarına kaldırıldığına dikkat çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kahraman ecdadımızın gösterdiği bu azim ve kararlılık, bizlere ve nesiller boyu esaret altında tutulan tüm mazlum halklara ilham kaynağı olmuştur. Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, bir onur olarak gördüğümüz bu azim ve kararlılık, Geçmişten bugüne taşımak, milletimizi kutlu bir geleceğe sağlam adımlarla taşımaktır.” En büyük desteğimizdir.

qq

29 Ekim 2023 itibarıyla sadece bir asırı geride bırakmanın gurur ve mutluluğunu değil, aynı zamanda nice başarılara imza atacağımız, nice güzel yarınlara imza atacağımız bir dönemin ilk gününün heyecanını da yaşıyoruz. Aziz milletimizin Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana tam bir asırdır gösterdiği fedakarlık ve emeğin karşılığı olarak gördüğümüz Türkiye Yüzyılının kapılarını bugün umutla, sevinçle ve büyük bir gururla açıyoruz. “İstikrarsızlık ve krizlerle dolu, dünyanın zulmün ve vahşetin pençesinde olduğu, adaletten ve hakikatten hızla uzaklaşmaya çalıştığı bir dönemde, biz Türkiye Cumhuriyeti olarak cesur ve kararlı adımlarla Türk yüzyılına doğru yürüyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı liderliği.”

“Yaşasın CUMHURİYET, Yaşasın Türkiye Yüzyılı”

Altun, Türk yüzyılının, bu güzel ülkede ekonomiden dış politikaya, teknolojiden eğitime, sanattan spora her alanda 100 yıllık başarıların daha ileriye ve yeni zirvelere taşınacağı bir geleceğin adı olduğunu söyledi. Birlik ve beraberliğin hakim olduğu yerde barış ve kardeşlik hakim olur.

Türk yüzyılının sadece sınırlar içinde değil tüm dünyada barış, adalet, hakikat ve kardeşlik mücadelesinin kazanacağı bir gelecek anlamına geldiğini vurgulayan Altun, şöyle konuştu:

“Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, parçası olmaktan gurur duyduğum Türk milletinin sonsuza kadar varlığını sürdürmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle, vatanımız için canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ülkemize, özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e: “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Türk asrı”.

YÜZÜNCÜ YIL DÖNÜMÜNE ÖZEL VİDEO

Altun, Cumhuriyetin yüzüncü yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak hazırladığı videoyu da sosyal hesabından paylaştı.

aa

Türkiye’nin çeşitli illerinden görüntülerin yer aldığı, çocukların, gençlerin ve yaşlıların bayram coşkusundan anların yer aldığı videoda, “Vatan aşkıyla yanan bu yürekler bizim/Dağlarındaki özgür kuşlar/Yer, gök denizler bizim/Cumhuriyet ülküsü omuzlarımızda yükselsin/Hürler konuşsun dillerde/Özgürlerin şarkısı “Çok, çok yıllara yürüyoruz/Cumhuriyetim daha nice 100 yıllara” ” da gerçekleştirildi.

Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirten Altun, şöyle konuştu: “Bizi bugün biz yapan kültürel mirasımız, coğrafi zenginliklerimiz ve değerlerimizle bir aradayız. Cumhuriyetimizin geçmişimizden bugüne kutlu yolculuğu. Birlik ve beraberlikle Türk asrına giden yolu açıyoruz.” “Bu yolda gururla yürüyoruz. Hepimiz Cumhuriyetimizi 100. yıl coşkusuyla gururla selamlıyoruz.” Şunları beyan etti:

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Hamile karısını öldürdü!  Sokağa çıktı ve bağırdı: Hamile karısını öldürdü! Sokağa çıkarak “Sanırım karımı öldürdüm” diye bağırdı.
Düğünde korku eseri istendi: 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı!Düğünde korku eseri istendi: 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı!
Repubblica'nın ilk bebeği 'Ata' 100 yaşındaRepubblica’nın ilk bebeği ‘Ata’ 100 yaşında

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu