Perşembe, Temmuz 18

İsrail Başbakanı Netanyahu: 7 Ekim’le ilgili ben bile hesap vermek zorundayım

İsrail Başbakanı Netanyahu, 7 Ekim’deki saldırırlarla ortaya çıktığı belirtilen kolluk kuvvetlerindeki güvenlik açıklarının incelenip, kendinin dahi konuyla ilgili hesap vermesi gerekeceğini söyledi.

REKLAM

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 7 Ekim’de Hamas’ın düzenlediği saldırılar ve güvenlik açığından dolayı kendisinin bile hesap vermek zorunda olduğunu söyledi.

Netanyahu, “7 Ekim tarihimize kara bir gün olarak yazılmıştır. Fakat hesap verme meselesi ancak savaş bittikten sonra başlayabilir” dedi.

Savaşın 19’uncu gününde basın açıklaması düzenleyen başbakan, İsrail Savunma Kuvvetleri’ndeki güvenlik açıklarının en ince ayrıntısına kadar soruşturulacağını ve kendi dahil herkesin hesap vereceğini ifade etti.

Açıklama, Savunma Bakanı Yoav Gallant ile diğer üst düzey askeri yetkililerin ordunun başarısız olduğu yönündeki yorumlarının ardından geldi.

“Başbakan olarak ülkenin geleceğini güvence altına almakla sorumluyum. Şu an ki görevim İsrail devletini ve halkını ezici bir zafere taşımaktır” diyen Netanyahu “şimdi güçleri tek bir amaç için birleştirme vaktidir” diyerek sözlerine devam etti.

Başbakan, önümüzdeki günlerde 7 Ekim olaylarında hayatını kaybedenler için ulusal yas ilan edileceğini de duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu