Perşembe, Temmuz 18

İsrail’den Cenin Mülteci Kampı’na baskın! Ölü ve yaralılar var

İsrail güçleri Cenin kentine ve Cenin mülteci kampına baskınlar düzenledi. Baskınlara karşı çıkan Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı.

7 KİŞİ ÖLDÜ

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Cenin’de 7 Filistinliyi öldürdüğü, 13 Filistinliyi yaraladığı belirtildi.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “Cenin’de ambulansları hedef alındı ​​ve bir sağlık görevlisi gerçek kurşunla sırtından yaralandı” denildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler tarafından öldürülen Filistinlilerin sayısı 7 Ekim’den bu yana 172’ye yükseldi.

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik devam eden ihlallerine yanıt vermek” motivasyonuyla küresel bir saldırı başlatırken, Mescid-i Aksa’nın ardından İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi.

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 352’si asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 35’i asker olmak üzere 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İsrail’e göre Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail’in saldırılarında 4 bin 324’ü çocuk, 2 bin 823’ü kadın olmak üzere 10 bin 569 Filistinli öldürüldü, en az 26 bin 475 kişi de yaralandı.

Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 165 Filistinliyi öldürdü.

İsrail ordusu, Gazze’nin binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa hastanesini, Nasr çocuk hastanesini, El-Ehli ve Türk-Filistin Dostluk Baptist hastanelerini, Kudüs çevresini ve Filistin’e bağlı Endonezya hastanelerini vurdu. Filistin örgütü. Kızılay, tahliyeyi zorluyor. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 63 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Kaynak: AA

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kamyon kaza yaptı, dökülen yakıtı çuvallara doldurdularKamyon kaza yaptı, dökülen yakıtı çuvallara doldurdular
Tepkilerin odağında yer alan kaymakam şunları söyledi: Tepkilerin odağındaki kaymakam şöyle konuştu: “Komplo örgütlediler”
Popüler çevrimiçi görüntülü sohbet platformu kapatıldıPopüler çevrimiçi görüntülü sohbet platformu kapatıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu