Perşembe, Temmuz 18

Skandal hamle! ”5 aydır kaşar ekmek yiyoruz” diyen Hatayspor’a haciz davası açtılar! ”Depremzede olarak gittik, 5 milyon TL istediler”

Riva Tesisleri’nde kamp yapan ve şu ana kadar konaklama ücretini ödeyemeyen Hatayspor’a rehin gönderildi. Gönderilen tahvile ilişkin belgeler ortaya çıktı ve kamuoyu bu olaya büyük tepki gösterdi.

4 MİLYON 944 BİN TL

İstanbul Sekizinci Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına Hatayspor’a “konaklama ücreti” olarak 4 milyon 944 bin TL kefalet gönderdi.

“DEPREM BAŞARISI GİBİ GİTTİK, 5 MİLYON TL İSTEDİLER”

Hatayspor Başkan Yardımcısı Aydın Toksöz, şunları söyledi: “10 Eylül 2023’te bizden tesisi boşaltmamız istendi. Depremzedelerin misafiri olarak oraya gittik. Bunun üzerine Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 5 milyon TL istedi. Görüşmelerimiz devam ediyor. Kuruşa ihtiyacımız olduğu bir dönemde onlardan para istendi.” “Anlayamadık, stadımızda maç oynayamadığımız için zaten hiçbir gelirimiz yok. Gençlik ve Spor Bakanımızdan yardım bekliyoruz.”

HATAYSPOR’UN DURUMUNDA SON AŞAMA…

YAPILARDA BÜYÜK HASAR YARATILDI

2011365

Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve büyük yıkıma neden olan deprem nedeniyle birçok ilde olduğu gibi Hatay’da da Hatayspor ve Yeni Hatay Stadyumu’nun yapılarında büyük hasar meydana geldi. Hatayspor Kulübü bu nedenle bir süre Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın İstanbul Riva’daki antrenman tesislerinde hazırlık yaptı.

“5 AYDIR KAŞAR EKMEK YİYORUZ”

erce-kardesler-hatayspor-22-23-1668702748-96825

Atakaş Hatayspor kalecisi Erce Kardeşler’in Gaziantep maçı sonrası canlı yayında yaptığı açıklama, 6 Şubat’ta yaşanan depremin yarattığı yıkımı bir kez daha hatırlattı. Zor günlerin devam ettiğini belirten Kardeşler, şöyle konuştu: “Bir kulübün bu kadar bakımsız bırakıldığını ilk kez görüyorum. Bir futbol takımı basketbol antrenmanı yaparak maçlara hazırlanıyor. Böyle bir şey olabilir mi? 5 ay kaşar ekmeği yedik. ” dedi.

KONAKLAMA ÜCRETLERİ DAHİL HER ŞEY GEREKLİDİR

Hatayspor’dan ortaya çıkan belgelerde konaklama bedeli bile soruluyor. Sporseverler, depremzede olarak gittikleri yerlerden bu kadar ücret talep edilmesinden rahatsız oldu.

1

2

3

4

5

Gerçek zamanlı puanlama

İŞTE BAZI YORUMLAR

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu