Cumartesi, Temmuz 20

Son dakika: MSB duyurdu: Irak ve Suriye’nin kuzeyine hava harekatı! 23 hedef imha edildi

Son dakika haber: Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütünün Kuzey Irak ve Suriye’de gelir elde etmek amacıyla kullandığı tesislerden oluşan 23 hedefin imha edildiğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, “Kuzey Irak ve Suriye’den halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve PKK/YPG/KCK ve diğer terör unsurlarını etkisiz hale getirerek sınırlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla; Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. maddesi; Meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, 15 Ocak’ta Kuzey Irak ile Kuzey Suriye’nin Metina, Gara, Hakurk ve Kandil bölgelerindeki terör hedeflerine yönelik hava operasyonları düzenlendi, 22.00 Terör örgütünün kâr elde etmek amacıyla kullandığı mağara, sığınak, tünel, mühimmat/malzeme depoları, ikmal malzemeleri ve tesislerin de aralarında bulunduğu 23 hedef imha edildi.Bu operasyonlarda çok sayıda terörist maksimum miktarda silahla etkisiz hale getirildi. Milli ve yerli mühimmat.Aziz milletimizin kalbinden gelen Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanımızın ve milletimizin bekası ve güvenliği için geçmişte olduğu gibi, son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu işlemler sırasında; “Masum insanlara, dost unsurlara, tarihi ve kültürel varlıklara ve çevreye zarar gelmemesi için her türlü tedbir alınmıştır” dedi.(DHA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Son Haber: Erbil'in birçok bölgesine füze ve İHA saldırıları!  İran Devrim Muhafızları bir açıklama yayınladıSon Haber: Erbil’in birçok bölgesine füze ve İHA saldırıları! İran Devrim Muhafızları bir açıklama yayınladı
Hastaneler dolup taşıyor!  Bakan Koca ve Prof.  Ateş Kara'dan salgın uyarısı: Türkiye bu 3 virüsün etkisi altındaHastaneler dolup taşıyor! Bakan Koca ve Prof. Ateş Kara’dan salgın uyarısı: Türkiye bu 3 virüsün etkisi altında
Sırtından vuruldu!  Yaralı halde kaçmak için 70 kilometre yol kat etti.Sırtından vuruldu! Yaralı halde kaçmak için 70 kilometre yol kat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu