Çarşamba, Temmuz 17

Anadolu Efes Spor Kulübü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde Yanındayız Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği kampanya ile kadın-erkek eşitliği konusunda farkındalık yaratacak – SPOR

Anadolu Efes’in #EşitlikBirGüne Sığmaz sloganıyla yürüteceği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyası, istihdam açısından kadın ve erkek arasındaki uçurumu ortaya çıkaracak.Kampanya aracılığıyla Anadolu Efes ekibinden 8 kişi çalışma hayatında kadın-erkek eşitsizliğine dikkat çekecek. Anadolu Efes oyuncularından; Rodrigue Beaubois, Tibor Pleiss, Elijah Bryant, Doğuş Özdemiroğlu, Erkan Yılmaz, Derek Willis, Melih Tunca ve teknik direktör Tomislav Mijatovic güçlü mesajlarıyla toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda eylem çağrısında bulunacak.Yanındayız Derneği işbirliğiyle 7 Mart Perşembe günü oynanacak Anadolu Efes – Bayern Münih maçında “eşitlik” konuşulacak. Çalışanından yöneticisine, medyasından taraftarına kadar Anadolu Efes’in güçlü kadınları ayakta alkışlanacak.Kurulduğu günden bu yana başarıları ve saha dışı faaliyetleriyle basketbolseverlerin hayatında bir spor kulübünden çok daha önemli bir yer tutan Anadolu Efes Spor Kulübü, bu doğrultuda sportif sonuçlar kadar sosyal sorumluluk projelerine de değer veriyor. bu vizyonla. 1976 yılından bu yana takipçileriyle pek çok toplumsal konuya dokunan ve yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratan Anadolu Efes, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için #EşitlikBirGüneYağmaz kampanyası düzenliyor. Teknik Direktör Mijatovic ve şampiyonlardan önemli mesajlar Anadolu Efes, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışmalar yapan Yanındayız Derneği ile iş birliği yaptı; kadın ve erkeğin aynı haklara, fırsatlara, sorumluluklara ve değerlere sahip olması gerektiğini anlatan bir kampanyaya imza atıyor. Kampanya kapsamında Anadolu Efes, #EşitlikBirGüne Sığmaz bakış açısıyla Anadolu Efes oyuncularıyla eşitlik konulu farkındalık videolarıyla kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor. Anadolu Efes’in oyuncularından; Rodrigue Beaubois, Tibor Pleiss, Elijah Bryant, Doğuş Özdemiroğlu, Erkan Yılmaz, Derek Willis, Melih Tunca ve teknik direktör Tomislav Mijatovic güçlü mesajlarıyla herkesi toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda harekete geçmeye çağırıyor.Anadolu Efes’in güçlü kadınları ayakta alkışlanacak Anadolu Efes ile Bayern Münih arasında 7 Mart Perşembe günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak EuroLeague karşılaşmasında da özel bir sahne yer alacak. Çalışanından yöneticisine, medyasından taraftarına kadar Anadolu Efes’in güçlü kadınları ayakta alkışlanacak. Maç sırasında TÜİK ve Dünya Ekonomik Forumu raporlarından elde edilen veriler taraftarlarla paylaşılarak farkındalık yaratılacak. Yanındayız Derneği standında dileyen taraftarlar “Puanınız Kaç?” şarkısını dinleyebiliyor. Yanındayız Derneği tarafından toplumsal cinsiyet normlarına yönelik tutum ve davranışları ölçmek ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan 20 sorudan oluşan bir anket düzenlendi. Testi uygulayabileceklerdir.Anadolu Efes’in 8 Mart #EşitlikBirGüne Sığmaz kampanyası istihdama odaklanıyor ve cinsiyet eşitsizliğini ortaya çıkarıyor!

  • Günümüzde kadınlar hâlâ işgücüne katılma konusunda birçok zorlukla karşı karşıyadır.
  • Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde kadınların işgücüne katılım oranı %64,9 iken ülkemizde bu oran sadece %36’dır.
  • Cinsiyetler arası ücret farkı eşitsizliğin ve adaletsizliğin bir işaretidir. Türkiye’de çalışma hayatında kadın ve erkek arasındaki ücret farkı yüzde 15,6’dır.
  • Ülkemizde şirketlerde orta ve üst düzey yönetici pozisyonlarında görev alan kadınların oranı %19,6’dır.
  • Küresel ölçekte kadınlar; Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi mesleki alanlarda istihdam oranı %29,2’dir.
  • Bu kadar düşük temsilin nedenleri arasında toplumdaki bazı cinsiyetçi algılar yer alıyor.
  • Gelin hep birlikte bu algılara yeter diyelim.
  • Sadece 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde değil, her an eşit bir toplum için harekete geçelim.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu Sponspor Bağlantılar: izmir hava durumu- maçı ne zaman- Adana Namaz Vakitleri - Bursa -
Antalya Haber Sunucu