Cumartesi, Temmuz 20

Avrupa Süper Ligi: Real Madrid ve Barcelona takım bulmakta zorlanıyor

Real Madrid ve Barcelona, ​​Süper Lig projesini canlandırma mücadelesinde takım bulmakta zorlanıyor.

REKLAM

İspanyol devleri, Avrupa Adalet Divanı’nın Perşembe günü UEFA ve FIFA aleyhine verdiği kararı ‘zafer’ olarak görüyor.

Ancak şu ana kadar Süper Lig projesine başka takımların da katılacağına dair ciddi bir gösterge bulunmuyor.

Real Madrid ve Barcelona diğer kulüpleri ikna etmek için yoğun bir mücadele verirken, hemen vazgeçmeyeceklerinin mesajını veriyor.

Real Madrid Başkanı Florentino Pérez, kararın ardından yaptığı açıklamada, “Özgürce, tehdit etmeden, eyleme geçmeden, yapıcı diyalog temelinde çalışmamıza, yenilenme ve modernleşmemize olanak tanıyacak yeni bir dönemin başlangıcındayız” dedi. Futbol.” dedi.

Süper Lig projesinin özellikle Barcelona futbol kulübünün mali sorunlarının çözümüne yardımcı olacağı düşünülüyor.

Katalan kulübünden yapılan açıklamada, “Süper Lig projesini yürüten kulüplerden biri olarak bu kararın, futbol dünyasındaki tekele karşı Avrupa’da yeni bir futbol müsabakasının önünü açtığını düşünüyoruz.” Söylendi.

Ancak projenin ilk versiyonunda yer alan diğer 10 kulüpten hiçbiri henüz olumlu bir tepki vermedi.

Atletico Madrid bir açıklama yayınladı: “Avrupa futbol camiası Avrupa Süper Ligi’ni desteklemiyor.” Açıklamada ayrıca şunlar belirtiliyor: “Avrupa futbol ailesinin korunmasını ve yerel liglerin korunmasını destekliyoruz.” Söylendi.

Süper Lig fikrine karşı çıkan ligler arasında İngiltere Premier Ligi de yer aldı.

Liverpool, Avrupa Süper Ligi’ne karşı olduğunu da açıkladı

Avrupa Süper Lig girişimini başlatan ve gelen tepkiler üzerine bu organizasyondan çekilen takımlardan biri olan İngiltere Premier Lig ekibi Liverpool, Avrupa Adalet Divanı’nın kararı sonrasında pozisyonunun değişmeyeceğini açıkladı.

İngiliz kulübü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avrupa Adalet Divanı’nın dün aldığı karar, Liverpool’un Avrupa Süper Ligi’ndeki önceki konumunu değiştirmiyor. Katılımımız askıya alındı. Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) aracılığıyla kulüplerle çalışmaya devam edeceğiz. . ve UEFA müsabakalarına katılın.” Söylendi.

Avrupa Süper Ligi girişimi 19 Nisan 2021’de İngiltere’den Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalya’dan Milan, Inter ve Juventus, İspanya’dan Atletico Madrid, Barselona ve Real Madrid tarafından başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu