Çarşamba, Temmuz 17

Olimpiyat meşalesi Yunanistan’dan Fransa’ya yelken açtı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Meşalenin Fransa’daki 68 günlük yolculuğu, temmuz ayında Paris’te yapılacak açılış töreninde Olimpiyat meşalesinin yakılmasıyla sona erecek.

REKLAM

11 gün boyunca Yunanistan’ı dolaşan Olimpiyat meşalesi, 127 yıllık Belem yelkenlisiyle Fransa’ya doğru yola çıktı.

2.000 kilometrelik Akdeniz yolculuğunu 12 günde tamamlayacak olan Belem, 8 Mayıs’ta Fransa’nın liman kenti Marsilya’ya ulaşacak.

Olimpiyat meşalesi, 26 Temmuz’daki açılış töreni öncesinde ülkenin denizaşırı toprakları da dahil olmak üzere Fransa’yı dolaşacak.

Yunanistan’ı 11 gün boyunca dolaştıktan sonra meşale, 26 Nisan’da ilk modern Oyunların 1896’da yapıldığı Atina’daki Panathenaic Stadyumu’nda Paris Oyunlarını düzenleyenlere resmi olarak teslim edildi.

On bin kişi tarafından elden ele dolaştırılacak meşale, Fransa ana karasındaki 64 Fransız bölgesinden ve Karayipler, Hint Okyanusu ve Pasifik’teki Fransız denizaşırı topraklarından geçerek, açılış töreninin merkezine ulaşacak. Olimpiyatlar Paris’te. 12.000 kilometrelik yolculuğu boyunca 400 şehir ve onlarca turistik mekandan geçecek.

Meşalenin Fransa’daki 68 günlük yolculuğu, temmuz ayında Paris’te yapılacak açılış töreninde Olimpiyat meşalesinin yakılmasıyla sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu Sponspor Bağlantılar: izmir hava durumu- maçı ne zaman- Adana Namaz Vakitleri - Bursa -
Antalya Haber Sunucu