Perşembe, Temmuz 18

Başkan eşleri zirvesinde ilk iş sırası sevgili dostlar – GÜNDEM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay, kentle ilgili konuları konuşmak ve ortak eylem planı oluşturmak üzere ilçe belediye başkanlarının eşleriyle bir araya geldi. Farklı bir ilçenin ev sahipliğinde her ay farklı konuların ele alınacağı toplantıların ilkinde sokak hayvanları konusu da gündeme geldi.“Omuzlarımızda büyük bir yük var”
Bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Öznur Tugay, şöyle konuştu: “Hepimiz için hayırlı, güzel bir dönem olsun. Çiftin katılımından dolayı çok mutluyum. Bu bir gurur fotoğrafıdır. Toplantılarımızın amacı şehrin gelişimi ve sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunmaktır. Karşıyaka İlçe Belediyesi olarak 5 yıllık tecrübemiz var. Başkan eşi olmanın ne demek olduğunu yaşadık. Cumhurbaşkanlığı eşi olduğumuz için omuzlarımızda büyük bir yük var. Ama hep birlikte keyifli ve verimli vakit geçireceğimizi düşünüyorum. Gönüllülük kavramını bilen insanlarız. Bu nedenle çalışmalarımız ve katkımız çok önemli. Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanına ulaşamadıklarında zaman zaman bize ulaşarak seslerini duyuruyorlar. Bu anlamda elçilik görevini de üstleniyoruz. “İşbirliğimiz birçok sorunun ve meselenin çözümünü kolaylaştıracaktır” dedi.“İlk gündem sokak hayvanları”
Öznur Tugay, belediye başkanı eşleri toplantılarında kent ve ilçe genelindeki pek çok sorunun ele alınacağını ve çözüm yollarının ele alınacağını belirterek, ilk toplantının konusunu sokak hayvanları olarak belirlediklerini belirterek, şöyle konuştu: “Sokak hayvanları meselesidir. gündemde çok önemli bir konu. Bu çok kritik bir konu, esnek bir faaliyet alanı. İzmir bu konuda çok hassas. İlk işimizi burada başlatmak istedik. “Bir sonraki toplantılarımızda kadınlarımız, çocuklarımız ve dezavantajlı mahallelerimiz başta olmak üzere birçok konuyu ele alacağız” dedi.
Öznur Tugay’ın konuşmasının ardından toplantıda hazır bulunan başkan eşleri kendilerini tanıttı.Tamam: Türkiye’de bir ilk
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ve sokak hayvanlarına yönelik yol haritası hakkında bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Pınar Okyay, çok yakında sokak hayvanlarına yönelik İzmir Hayvanları Eylem Planı’nı açıklayacağını söyledi. Okyay, şunları söyledi: “İzmir rekorların şehridir. Aslında burada önemli bir ilki yaşıyoruz. Sizin burada bulunmanızla evsiz hayvanlara yönelik eylem planını başlatıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu çok değerlidir. Veteriner İşleri Halk Sağlığı Dairesi Başkanlığı Türkiye’de ilk kez İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kuruldu. Afet anında hayvanların taşınması ve yönetimi ne yazık ki oldukça ihmal edilen bir konudur. Bu sorunu çözeceğiz ve şubemizi kuracağız. Şu anda tüm şehirler çalışmalarımızı takip ediyor. Bunu ilçelerimizde de yaygınlaştıracağız. Başkanlarımız sokak hayvanları sorunlarını yakından takip ediyor ama sizler görünmez kahramanlarsınız. “İzmir Eylem Planına ilişkin halkla ilişkiler faaliyetlerimizde bu çalışmanın hamisi olarak sizlerle birlikte ilerlemek istiyoruz” dedi.Büyükşehir belediyesinde sokak hayvanları ile ilgili faaliyetler açıklandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Halk Sağlığı Daire Başkanı Veteriner Hekim Gökhan Özdemir, büyükşehir belediyesi bünyesinde sahiplendirme, bakımevleri, yerinde kısırlaştırma, doğal afetlerden kaynaklanan travmalar, sokak hayvanları için mama üretimi gibi konularda sunum yaptı. Türkiye’de ilk kez veterinerlik hizmetlerinin tek çatı altında toplandığı ve halk sağlığı dairesini kuran Başkan Dr. Cemil Tugay’a teşekkür etti Nefes Restoran’da düzenlenen toplantıya başkan Ayşenur Yiğit (Balçova), Gökçe Önal (Bayraklı), Evrim Çelik (Bergama), Demet Gülmez Başaran (Beydağ), Beste Eşki (Bornova), Gamze Arslan. Yıldız (Çiğli), Nesrin Kırgöz (Dikili), Birol Fıçı (Foça), Nermin Günay (Güzelbahçe), Altan Ünsal (Karşıyaka), Nurcan Coşkun (Kiraz), Necip Mutlu (Konak), Melek Çiçek (Menderes), Fatma Yetişkin ( Seferihisar), Gökhan Sengel (Selçuk), Güler Demir (Torbalı), Pınar Gökçınar Balkan (Urla) katıldı.
Toplantının bir kısmına Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz de konuk oldu. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu
Antalya Haber Sunucu